uscoinspl_1_baneruscoinspl_1uscoinspl_1
Categories
Blog

REGULATIONS


 Regulamin sklepu internetowego us-coins.pl

§ 1

część ogólna

1. Niniejszy Regulamin określa zakres i warunki świadczenia usług sklepu internetowego us-coins.pl prowadzonego przez firmę ANTYKWARIAT NUMIZMATYCZNY GULDEN GDAŃSK Dariusz Piętka, ul. Jesionowa 17, 80-261 Gdańsk, zwanej dalej Sprzedawcą.

2. Sprzedaż odbywa się w formie umowy zawieranej za pośrednictwem Internetu na stronie internetowej prowadzącej sklep internetowy. Właścicielem sklepu Internetowego jest Sprzedawca.

§2

składanie i realizacja zamówień

1. Zamówienia przyjmowane są tylko za pomocą strony WWW Sprzedawcy.

2. Osoba składająca zamówienie, zwana dalej Kupującym, musi być pełnoletnią osobą fizyczną posiadającą zdolność do czynności prawnych lub przedsiębiorcą.

3. Warunkiem niezbędnym do realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie zamówienia przez Kupującego za pośrednictwem strony WWW Sprzedawcy.

4. Złożenie zamówienia przez Kupującego oznacza akceptację postanowień niniejszego regulaminu.

5. Sprzedawca zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówienia, jeżeli dane podane przez Kupującego w formularzu będą niepełne lub nieprawidłowe, wzbudzające wątpliwości lub takie, których nie da się potwierdzić oraz w przypadku, gdy osoba składająca zamówienie nie przestrzega zasad niniejszego regulaminu. W przypadku odstąpienia od realizacji zamówienia przez Kupującego (klienta sklepu uscoins.pl) lub Sprzedającego (sklep uscoins.pl) nie będą naliczane żadne kary umowne lub odsetki. Zwrot wpłaconych pieniędzy będzie realizowany do 14 dni od dnia odstąpienia jednej ze stron.

6. W chwili złożenia zamówienia niektóre z oferowanych produktów mogą być niedostępne, a jeśli nie jest to zaznaczone w opisie monety, to Kupujący zostanie poinformowany telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej przez pracownika sklepu us-coins.pl o tym fakcie. Kupującemu przysługuje w takiej sytuacji prawo anulowania zamówienia.

7. W przypadku zamówień płatnych przelewem wysłanie towaru następuje po potwierdzeniu zamówienia oraz otrzymaniu należności (na rachunek bankowy) w ciągu 3-5 dni roboczych na terenie Polski, a poza nim zgodnie z zamówieniem.

8. W przypadku zamówień płatnych za pobraniem wysłanie towaru następuje po potwierdzeniu zamówienia w ciągu 3-5 dni roboczych na terenie Polski i poza nim zgodnie z zamówieniem.

9. W przypadku chwilowego braku towaru w magazynie Sprzedawca zastrzega sobie prawo do wysłania na terenie Polski przesyłkę zgodną z zamówieniem w ciągu 21 dni od daty potwierdzenia zamówienia.

10. Przesyłka dostarczana jest do Kupującego za pośrednictwem ustalonego indywidualnie spedytora Termin dostawy uzależniony jest od czasu przekazania przesyłki przez wybranego dystrybutora (zwykle przesyłka kurierska dostarczana jest w ciągu 24 godzin, za pośrednictwem poczty w ciągu 2-3 dni); jeżeli termin dostawy wypada w dni uznawanego za wolne od pracy (niedziele i święta) może on zostać odpowiednio wydłużony.

11. Do wartości zamówienia doliczone są koszty wysyłki. Koszty dostawy są podane podczas realizacji zamówienia. Wysłanie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją obowiązujących kosztów oraz terminów dostawy.Przesyłki pobraniowe są ubezpieczane na pełną kwotę.

12. Kupujący zobowiązany jest do odbioru zamówionego towaru.

13. Należności za zamówione towary regulowane są przelewem na konto Sprzedawcy w formie przedpłaty lub w formie płatności przy odbiorze zgodnie z wybraną opcją podczas składania zamówienia.

14. Ceny towarów znajdujące się na witrynie WWW Sprzedającego wyrażone są w złotych polskich i zawierają podatek VAT; Sprzedający zastrzega sobie prawo do zmiany ceny oraz towaru, ale z jednoczesnym powiadomieniem o tym Kupującego w sytuacji potwierdzonego już zamówienia.

15. Na życzenie wystawiamy fakturę VAT.

16. Wygląd rzeczywisty oferowanych towarów może odbiegać w niewielkim stopniu od ich wizerunków na fotografiach zamieszczonych w serwisie.

17. Sprzedawca nie odpowiada za zaginięcia przesyłek ani uszkodzenia towaru powstałe w wyniku transportu.

18. Informacje podane na stronach sklepu internetowego Sprzedającego nie są ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Złożone zamówienie stanowi ofertę w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Potwierdzenie przyjęcia zamówienia do realizacji przez Sprzedawcę jest przyjęciem oferty zgodnie z treścią oświadczenia złożonego przez Sprzedawcę. Jeżeli ceny towarów od chwili złożenia zamówienia do chwili jego realizacji ulegną zmianie, Kupujący ma prawo zrezygnować z zakupu danego artykułu.

§ 3 Reklamacje i zwroty

1. Odstąpienie od umowy zawartej poza siedzibą przedsiębiorcy. Klient sklepu internetowego us-coins.pl, który dokonał zakupu, może od niego odstąpić bez podania przyczyn. Aby skorzystać z takiej możliwości, wystarczy w ciągu 14 dni od daty otrzymania przedmiotu przysłać e-mailem i najlepiej potwierdzić listem poleconym stosowne oświadczenie. 

Zwrot nie przysługują przy zakupie:

- srebra lokacyjnego, złota lokacyjnego ( w tym monet i sztabek uważanych powszechnie za przedmiot inwestycyjny i ich cena zależna jest od kursów na rynkach finansowch.


 

Info
Shopping Cart
... is empty

Select currency:
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.